Met zijn vrolijke lach en positieve levenshouding is Jesse al vier jaar een vaste waarde in het team. Hij kent Amsterdam als geen ander en heeft liefde voor zijn vak.
Jesse Tiersma werkt sinds 1 april 2021 bij ASKO. “En nee, dat is geen grap,” zegt hij lachend. “Ik werk hier inmiddels alweer vier jaar met ontzettend veel plezier.” Daarvoor werkte Jesse veertien jaar in de ongediertebestrijding. “Dat was een mooie tijd, maar ik kon hier niet verder doorgroeien. Toen heb ik Ricardo benaderd of hij misschien iets voor me wist en zo ben ik bij ASKO terechtgekomen. Eerst als servicemedewerker en sinds kort als voorman. Een mooie stap waarin ik me naast het schoonmaakwerk ook bezighoud met het aansturen van het team, kwaliteitscontroles en de planning.”
Jesse is vooral actief bij VvE’s. “Dat betekent het schoonmaken van trappenhuizen en gemeenschappelijke ruimtes van appartementencomplexen. Het leuke is dat je meteen resultaat ziet van je werk. En dat klanten dat ook direct zien en waarderen. Bij ASKO leveren we kwaliteit en staat de klant op nummer 1. Ik word er blij van als klanten blij zijn. Helemaal als je aan een speciaal verzoek hebt kunnen voldoen.”
Samen met acht collega’s vormt Jesse het flex-team. “Wij zijn snel inzetbaar bij calamiteiten. We hebben een eigen auto vol spullen en doen nu een proef met een elektrische bakfiets. Dat is superhandig in Amsterdam. Met de komst van emissievrije zones moet je als bedrijf creatief zijn en duurzame keuzes maken. Ik woon al mijn hele leven in Monnickendam, maar ken Amsterdam van binnen en van buiten. En dat is heel handig: ik weet precies de snelste routes te vinden.”
Jezelf ontwikkelen krijgt bij ASKO alle ruimte. Voor Jesse is kunnen groeien belangrijk. “Zo ben ik vorige week geslaagd voor de opleiding basis vloeronderhoud. Ik zie veel vloeren die wel wat aandacht kunnen gebruiken, dus die opleiding komt goed van pas.” Verder ben je als medewerker geen nummer. “We hebben een heel leuk team en collega’s uit veel verschillende culturen. Je wordt bij wijze van spreken nog gefeliciteerd met de verjaardag van je kinderen. Die oprechte interesse en aandacht is uniek en echt waardevol.”
Jesse houdt veel van wandelen en is net terug van een actieve wandelvakantie op Madeira. Hij houdt collega’s actief op de hoogte via zijn Instagramaccount ‘Jesse The Walking Man’. En door in twee weken tijd het Pieterpad uit te lopen, heeft hij een flink geldbedrag opgehaald voor Stichting Sina die zich richt op kansarme kinderen in Amsterdam. Jesse: “Ik wandel iedere dag. Ik vind dat een fijne manier om mijn hoofd leeg te maken en ik krijg er ook nieuwe ideeën van. Ik wil dit eigenlijk wel als tip meegeven aan iedereen: ga wandelen.”